Späť na Odborné články

Tipy na skrytie zásuviek

2 min.
Tipy na skrytie zásuviek

Na čo si treba dať pozor pri výbere zásuvky
(časť 3)

1. Nabíjací šuflík je úprava, ktorú je možné vykonať takmer v každom šuflíku, ktoré majú zásuvky a nabíjacie porty USB nainštalované v zadnej stene šuflíka. Vďaka tomu je všetko úplne mimo dohľadu, takže povrchy sú navonok usporiadané a upratané.

2. Ďalším spôsobom, ako udržať káble mimo dohľadu, je naplánovať ich inštaláciu v skrinke. Keď sú dvere zatvorené, šnúry a všetko ostatné je mimo dohľadu. 

3. Možno chcete zásuvku vidieť iba vtedy, keď ju chcete použiť. Ak áno, výsuvný blok môže byť vhodný práve pre vás.


4. Niekedy nie je možné úplne skryť zásuvku. Pre tieto situácie by ste mohli zvážiť zásuvkovú rozvodku inštalovanú pod doskou alebo pod nástennou skrinkou, možno vedľa podkabinetového osvetlenia.


5. Niekedy človek nemá inú možnosť, ako nainštalovať zásuvku na stenu dlaždíc. Ak je to tak, zvážte nákup čelných dosiek, ktoré splývajú s okolitými dlaždicami, čím nerušia opticky dizajn. Ak neviete nájsť presnú zhodu, zvážte maľovanie čelných dosiek.


6. Ak máte stacionárny kuchynský ostrov, ktorý je pod ním otvorenejší, a chcete na ňom mať napájanie, možnosťou môže byť, aby váš inštalatér vyvŕtal otvor cez nohu a natiahol tak elektrinu týmto spôsobom.

                                                                                 

7. Zásuvky sa dajú namontovať aj vo vnútri kúpeľňovej skrinky na nabíjanie zubných kefiek.

8. Módny a funkčný trend vo svete zásuviek: rohové modely. Prichádzajú s vyhadzovačom vidlice a bez neho. Táto voľba umožňuje využiť voľný priestor rohov medzi dvoma stenami alebo medzi stenou a pracovnou doskou.

Dúfame, že sme Vám dokázali aspoň trochu pomôcť na vašej ceste k  vysnívanému domovu.

Na objednávku - cca 5-7 dní
16,99 € s DPH
Skladom 68 ks
8,50 € s DPH
Skladom 4 ks
2,89 € s DPH
Na objednávku - cca 5-7 dní
2,20 € s DPH

Vrstvenie - INTERIÉROVÉ osvetlenie
Mohlo by vás zaujímať
Vrstvenie - INTERIÉROVÉ osvetlenie
Odporúčame vám prečítať si aj
Umiestnenie zásuviek
Umiestnenie zásuviek
Na čo si treba dať pozor pri výbere zásuvky?(časť 2) Pozor! V každom prípade pred vykonaním elektroinštalácie konzultujte so skúseným elektrikárom. V opačnom prípade sa vystavujete ekonomickým i trestnoprávnym dôsledkom v prípade požiaru alebo úrazu elektrickým prúdom. Kuchyňa Koľko zásuviek potrebujete závisí od veľkosti a usporiadaní vašej kuchyne. Sporák, rúra alebo varná doska, chladničky…
2 min.
 Druhy zásuviek
Druhy zásuviek
Na čo si treba dať pozor pri výbere zásuvky?(časť 1) Zásuvky a vypínače sú jedným z hlavných viditeľných elektrických zariadení v byte, preto je potrebné vedieť na čo si treba dať pozor pri výbere týchto produktov. Po prvé, musia byť v súlade s dizajnom miestností, po druhé, musia zodpovedať vlastnostiam pre Vami zamýšľaný účel a po tretie, kvalita a bezpečnosť sú tiež nevyhnutné. Prečítajte si…
4 min.