Späť na Odborné články

ENERGETICKÁ ÚČINNOSŤ

3 min.
ENERGETICKÁ ÚČINNOSŤ

Ako si vybrať dokonalé osvetlenie do vášho domova?
(časť 4)

Ďalším faktorom pri zvažovaní osvetlenia domu a dvora je ENERGETICKÁ ÚČINNOSŤ. LED diódy sú ,,cesta, ktorou sa treba vybrať´´– Iste, správne osvetlenie je príťažlivé pre oči; ale s LED diódami to môže byť príťažlivé aj pre peňaženku. LED osvetlenie je energeticky najefektívnejšie osvetlenie používané v domoch, kanceláriách, priemysle a iných komerčných priestoroch. Nielenže je to šetrné pre ľudské oči, ale tiež spotrebuje menej energie, čo má za následok zníženie účtov za elektrinu. Navyše prenášajú menej tepla, čo pomáha znižovať hladinu oxidu uhličitého produkovaného svetlami. Stručne povedané, sú to ekologické alternatívy k tradičným systémom osvetlenia.

Existuje mnoho typov LED svetiel, z ktorých si môžete vybrať podľa potrieb ľudí. Patria sem LED lampy, LED žiarovky, LED výškové svetlá, LED priemyselné svetlá, LED panelové svetlá a mnohé ďalšie. To všetko prináša škálu rôznych funkcií. Napríklad, zatiaľ čo LED lampy rozptyľujú a odrážajú svetlo, čo vedie k zníženiu namáhania zraku, LED svetlá s vysokými priestormi sa používajú na osvetlenie priestorov so stropmi vyššími ako 6 m od podlahy.

Skladom 8 ks
11,99 € s DPH
Skladom 7 ks
7,99 € s DPH
Skladom 53 ks
Skladom u dodávateľa
9,99 € s DPH
skladom
Skladom u dodávateľa
12,05 € s DPH
skladom
Skladom u dodávateľa
19,05 € s DPH
Skladom 85 ks
Skladom u dodávateľa 10 ks
14,99 € s DPH
Skladom 19 ks
34,99 € s DPH
Skladom 81 ks
15,99 € s DPH
Skladom 100 ks
Skladom u dodávateľa
2,99 € s DPH

LED svietidlá nájdete aj na www.aktaon.com/LED svietidlá

Vybudujte si inteligentný dom s MÚDRYMI ŽIAROVKAMI – S posunom smerom k trvalo udržateľnej výzdobe interiéru sa inteligentné osvetlenie stalo dôležitým trendom. Od dekoratívnych svetiel a prvkov domácej dekorácie až po osvetlenie pracovnej stanice a pozadia – tieto sú navrhnuté tak, aby slúžili na viaceré účely. Niektoré inteligentné žiarovky majú funkcie plánovania, ktoré vám umožňujú ovládať svetlá, keď nie ste doma. To znamená, že môžete prísť do dobre osvetleného domu bez plytvania elektrickou energiou. Navyše je to vynikajúci bezpečnostný nástroj, vďaka ktorému nebude váš dom vyzerať prázdny. Ďalšou skvelou funkciou je, že tieto žiarovky môžete stmievať bez inštalácie stmievacích spínačov vo vašej domácnosti. Zmenou farieb toto všetko môžete posunúť ešte o krok ďalej.

Skladom 38 ks
Skladom u dodávateľa
1,90 € s DPH
Skladom 19 ks
Skladom u dodávateľa
2,10 € s DPH
Skladom 165 ks
Skladom u dodávateľa 2337 ks
2,80 € s DPH
Na objednávku - cca 5-7 dní
Skladom u dodávateľa 5000 ks
1,90 € s DPH
Skladom 86 ks
Skladom u dodávateľa 1000 ks
2,80 € s DPH
Skladom 64 ks
Skladom u dodávateľa 4067 ks
2,50 € s DPH
Skladom 144 ks
Skladom u dodávateľa 724 ks
2,50 € s DPH
Skladom 62 ks
Skladom u dodávateľa
3,70 € s DPH
Skladom 50 ks
Skladom u dodávateľa 451 ks
3,70 € s DPH
Skladom 12 ks
Skladom u dodávateľa
1,90 € s DPH
Skladom 36 ks
Skladom u dodávateľa 1000 ks
2,10 € s DPH
Skladom 104 ks
Skladom u dodávateľa 793 ks
1,99 € s DPH
Skladom 179 ks
Skladom u dodávateľa 1000 ks
1,99 € s DPH
Skladom 112 ks
Skladom u dodávateľa 500 ks
1,99 € s DPH
Skladom 104 ks
Skladom u dodávateľa
2,20 € s DPH
Skladom 169 ks
Skladom u dodávateľa
2,20 € s DPH
Skladom 144 ks
Skladom u dodávateľa 500 ks
2,20 € s DPH
Skladom 70 ks
Skladom u dodávateľa 122 ks
2,50 € s DPH
Skladom 42 ks
Skladom u dodávateľa
2,50 € s DPH
Skladom 186 ks
Skladom u dodávateľa 500 ks
2,50 € s DPH

LED žiarovky nájdete aj na www.aktaon.com/LED žiarovky

Keď už hovoríme o žiarovkách, spomeňme niektoré ďalšie dôležité aspekty, ako je FARBA SVETLA (teplota farby)  a účel existencie jednotky menom LÚMEN (lm).

S výnimkou farebných žiaroviek (červená, modrá, zelená atď.) majú kompaktné žiarovky a LED svetlá stupeň farebnej teploty. Meranie v kelvinoch nám hovorí, ako vyzerá farba produkovaná žiarovkou vzhľadom na farbu slnka. Počnúc 2500 K, čím vyššia je farebná teplota, tým belšiu farbu má žiarovka. Čím nižšia je teplota farby, tým viac žltého svetla sa objaví. Tu je krátke vysvetlenie každej jednotky a tipy, ako ich v dome použiť.

  • 2000K – 3500K (teplá biela) - Toto je najteplejšia alebo najžltšia, v akej sú dostupné žiarovky. Svetlá s touto farebnou teplotou sa zvyčajne používajú v obývacích izbách alebo spálňach.
  • 3500K – 5500K (neutrálna biela) - Žiarovky s farebnou klasifikáciou 3500K majú jemnú bielu farbu a sú štandardom pre kúpeľne alebo kuchyne.
  • 5000K/5500K+ (studená biela) - Tieto žiarovky sú na hornom konci spektra. Žiarovky s touto farebnou teplotou sa označujú ako denné žiarovky, pretože svetlo, ktoré vyžarujú, je najbližšie k vzhľadu slnka na poludnie. *S LED diódami je 5000K studená biela, pričom denné svetlo začína pri farebnej teplote 6000K.

A teraz niečo o jednotke menom Lúmen (lm)?

Lumeny (lm) sú mierou množstva svetla zo svetelného zdroja viditeľného ľudským okom. Žiarovka sa bude javiť ako jasnejšia, keď jej hodnota lumenov bude vyššia v porovnaní s výkonom, ktorý meria výkon svetla. Hoci samotný výkon vás už nemusí informovať o jase žiarovky, je to stále dôležité opatrenie v iných smeroch. Napríklad stmievače dokážu spracovať iba žiarovky so špecifickým výkonom a z bezpečnostných dôvodov by sa požadovaný výkon nemal prekročiť. Môžete sa teda opýtať, koľko lumenov stačí na osvetlenie vášho domova. No záleží na tom, koľko miesta máte. Odporúčame 200lm na každý m2.

Vrstvenie - EXTERIÉROVÉ osvetlenie
Mohlo by vás zaujímať
Vrstvenie - EXTERIÉROVÉ osvetlenie
Odporúčame vám prečítať si aj
Vrstvenie - INTERIÉROVÉ osvetlenie
Vrstvenie - INTERIÉROVÉ osvetlenie
Ako si vybrať dokonalé osvetlenie do vášho domova?(časť 2) V predchádzajúcom článku sme sa pozreli na podobu a funkciu domáceho osvetlenia, v tomto pokračujeme ďalším dôležitým faktorom: VRSTVENÍM. Každá izba vo vašom dome je ako iná osoba, jedinečná svojim vzhľadom, účelom a ideálnym polohovaním vo vašom domove. A tak je pri zvažovaní správneho osvetlenia dôležité zvážiť aktivity, ktoré sa v…
6 min.
 Druhy zásuviek
Druhy zásuviek
Na čo si treba dať pozor pri výbere zásuvky?(časť 1) Zásuvky a vypínače sú jedným z hlavných viditeľných elektrických zariadení v byte, preto je potrebné vedieť na čo si treba dať pozor pri výbere týchto produktov. Po prvé, musia byť v súlade s dizajnom miestností, po druhé, musia zodpovedať vlastnostiam pre Vami zamýšľaný účel a po tretie, kvalita a bezpečnosť sú tiež nevyhnutné. Prečítajte si…
4 min.